Au fost vizite din data de 01.12.2006

Rossenberg Alfred

Reclama TV Vocea Romaniei

Home »

Lupte: Românii au reuşit alte trei clasări pe podium la concursul ''Henri Deglane'' din Franţa

Sportivii români au reuşit trei clasări pe podium la greco-romane, duminică, la Grand Prix-ul de lupte ''Henri Deglane'' de la Nisa (Franţa), potrivit paginii de Facebook a Federaţiei Române de Lupte.

Florin Tiţa s-a clasat pe locul al doilea la cat. 55 kg, Vlad Mariea a ocupat locul al treilea la cat. 77 kg, iar Lenard Berei a fost şi el tot pe trei la cat. 130 kg.

Vineri, în prima zi de competiţie, la feminin, Andreea Beatrice Ana a ocupat primul loc la cat. 53 kg, Adina Popescu s-a situat pe poziţia secundă la cat. 65 kg, iar Kriszta Incze a fost a treia la cat. 62 kg.

Sâmbătă, la lupte libere, Maxim Vasilioglu (cat. 74 kg) a ocupat locul al doilea, ca şi Omar Nazhmudinov (cat. 79 kg), în timp ce George Bucur s-a clasat pe locul al treilea la cat. 65 kg.

AGERPRES (AS/autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)

Sursa foto: Federatia Romana de Lupte (FRL)/Facebook